Regaty Dragon Cup 2013

Kolejny raz w nowej roli – coś ostatnio wzbogaca się moje CV. Tym razem zdobyłam cenne doświadczenie jako Komentator Regatowy. Miałam okazję na sopockim molo przez 2 dni relacjonować ciekawe wydarzenie – Baltic Dragon Cup 2013.

Dragony o Sopotu przyjechały drugi raz jednak po raz pierwszy impreza weszła w skład całego Grand Prix Audio Dragon Cup (wcześniejsze odbyły się w Szwecji). Piąte regaty pucharu wygrała załoga Marina Paisson, drugie miejsce zajęła załoga – Gutta Johanssona, a trzecie miejsce Polacy – Karol Jabłoński z załogą Przemysław Tarnacki i Robert Gwóźdź.

Był to bardzo sympatyczny weekend i naprawdę miły rodzaj pracy Turyści na molo też dopisali, więc było dla kogo komentować ciekawe i widowiskowe wyścigi. Dodam, że w sobotę było jeszcze ciekawiej bo wplatałam komentarz w związku z pływającymi tuż obok mola jachtami, startującymi ramach Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Wiele osób przyszło właśnie pokibicować startującym w tej historycznej 62 edycji regat. Zrobiło się bardzo interesująco ze względu na silne warunki wiatrowe oraz liczną ilość startujących bo około 130 jednostek przepłynęło w tą i z powrotem tuż przy molo, dzięki czemu było naprawdę gorąco i bardzo ciekawie. Przemo, dziękuję raz jeszcze za zaproszenie do współpracy!